چاپ کردن این صفحه
پنج شنبه, 30 -2667 09:16

اخذ اقامت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 


اقامت آلمان و مقدمه ای بر راه های اخذ اقامت آلمان


اقامت آلمان ، مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. راه های اخذ اقامت آلمان متفاوت است. مهاجرت به آلمان از طرق مختلف مانند تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ،ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان انجام می شود که سالیانه مهاجران کثیری برای کار وارد آلمان شده و اقامت آلمان را به دست می آورند از دیگر راههای اخذ اقامت آلمان می توان به پناهندگی در آلمان، تحصیل در آلمان و چندین راه دیگر اشاره نمود.   تحصیل در آلمان یکی دیگر راههای اخذ اقامت آلمان می باشد که به علت تحصیل رایگان در آلمان یکی از عمده ترین و مهمترین راههای اخذ اقامت آلمان می باشد، و موسسه حقوقی سیمرغ  با بهره مندی از وکلای مجرب در باب راههای اخذ اقامت آلمان میتواند به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه نماید .

راههای اخذ اقامت آلمان  و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت کدام است ؟
قوانین مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ تابعیت آلمان چگونه است ؟
 


اقامت آلمان و مزایای اقامت در آلمان


    - آلمان پنجمین مقصد برتر اقامتی در جهان میباشد
    - آلمان عضو مهم و تاثیرگذار کشورهای صنعتی موسوم به G-8 میباشد
    - اجازه کار و مسافرت آزاد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر
    - آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا میباشد
    - سیستم آموزشی بسیار پیشرفته مدارس و دانشگاه های آلمان
    - فرصت های شغلی زیاد و متنوع در آلمان
    - میزان بالای مهاجران و بخصوص ایرانیان در آلمان
 

 

 

اقامت آلمان و شهروندی آلمان و تابعیت دوگانه

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا و یا سوئیس هستید، می توانید در آلمان تابعیت دوگانه داشته باشید. اگر شهروند کشور دیگری غیر از موارد ذکر شده هستید، احتمالا می بایست ابتدا تابعیت اول خود را لغو نموده، سپس تابعیت آلمان را اخذ نمایید. البته در هر دو مورد، این فرآیند زمان بر خواهد بود و چیزی حدود ۸ سال یا بیشتر می بایست در کشور آلمان سکونت داشته باشید.  البته افرادی که در آلمان متولد شده و یا والدینی آلمانی دارند می توانند بدون هیچ مشکلی تابعیت دوگانه آلمان را اخذ نمایند.


اقامت آلمان از طریق تولد

در ابتدای بحث راههای اخذ اقامت آلمان اینگونه می توان بیان نمود که فرزندانی که از پدر و یا مادر آلمانی متولد شده باشند و صرف نظر از اینکه از نظر جغرافیایی در کدام کشور متولد شده اند و این فرزند حاصل یک ازدواج رسمی باشد میتوانند تابعیت کشور آلمان را اخذ کند.
 


اقامت آلمان از طریق ازدواج

از دیگر راههای اخذ اقامت آلمان می توان به ازدواج در آلمان اشاره کرد . همسر یک فرد که تابعیت آلمانی دارد(این شخص نمیبایست حتما به صورت نسبی اهل آلمان باشد ,این شخص میتواند یک خارجی باشد که تابعیت کشور آلمان را اخذ کرده است) میتواند به تابعیت آلمانی برسد در صورتی که:

این شخص میبایست پنج سال در کشور آلمان حضور داشته و با همسر خود زندگی مشترک داشته باشد و بتواند ثابت کند که ازدواج آنها واقعی است .

همچنین همانند کشورهای دیگر اروپا نیز اگر شخصی شهروند کشوری دیگر از اتحادیه اروپا  باشد و بتواند ۵ سال در آلمان زندگی کند میتواند اقامت این کشور را اخذ کند.

اخذ تابعیت آلمان همچنین برای  افرادی که شهروند اتحادیه ی اروپا نیستند با حداقل ده سال اقامت دائم در این کشور به دست می آید (البته باید نوع اقامت مشخص و قانونی باشد)

شما عزیزان اگر متقاضی راههای اخذ اقامت آلمان و شرایط اخذ اقامت دائم آلمان هستید می توانید با موسسه حقوقی سیمرغ و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و در خصوص راههای اخذ اقامت آلمان کسب اطلاع نمایید و با اطلاع کامل در خصوص شرایط و نکات و راههای اخذ اقامت آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

متقاضیان همچنین میبایست در زمان اخذ تابعیت آلمان تابعیت فعلی خود را نفی نمایند.دانش زبان آلمانی،داشتن اطلاعات معمولی از تاریخ این کشور و همچنین عرف و قوانین رایج این کشور در زمان اخذ تابعیت آلمانی الزامی است.
 
 


اقامت آلمان از طریق کار

شما برای اخذ اقامت کاری در کشور آلمان نیاز به یک کارفرما در این کشور دارید که بتواند ثابت کند نیرویی با شرایط شما در این کشور وجود ندارد تا بتواند نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا وارد کند.نوعی دیگر از ویزای کاری به نام ویزای جستجوی کار در کشور آلمان وجود دارد که به شما یک فرصت ۶ ماهه داده میشود تا به آلمان ورود کرده و در آن  به جستجوی کار بپردازید.این ویزا اکنون به دارندگان مدرک دانشگاهی و سابقه کاری و سن مناسب در ایران داده میشود.بعد از کاریابی و مشغول شدن به کار و پرداخت مالیات میتوانید اخذ اقامت آلمان را داشته باشید .
 


اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارید، آلمان افرادی را که بتوانند فرصت های شغلی در آلمان ایجاد کنند و در این کشور به میزان حداقل ۲۵۰ هزار یورو (۲۵۰,۰۰۰ €) سرمایه گذاری کنند اقامت این کشور را اعطا می کند. همچنین، اگر شما دارای شرایط زیر باشید می توانید ویزای خود اشتغالی دریافت کنید:


سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری

سودآوری سرمایه گذاری شما برای اقتصاد آلمان
مورد نیاز بودن نوع سرمایه گذاری شما در آلمان
که در این صورت شهروند آلمان شده و ورود و خروجتان بدون هرگونه مشکل و محدودیتی خواهد بود.
 


اقامت آلمان از طریق تحصیل

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت آلمان اقامت از طریق تحصیل میباشد . افراد مختلف خارجی میتوانند برای شروع تحصیل و ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف آلمان وارد کشور آلمان شوند.ورود از مقطع لیسانس برای ایرانیان یک شرط واجب دارد و آن این است که فرد ایرانی که می خواهد وارد تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان شود میبایست قبولی در دانشگاه ایران را داشته باشد.و یا اینکه با در دست داشتن مدرک زبان آلمانی وارد دوره ی یک ساله ی کالج شده و پس از گذراندن آزمون وارد دانشگاه شود.در مقاطع بالاتر نیز شخص با در دست داشتن مدرک زبان آلمانی سطح B1  و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵ میتواند به هر دو زبان کورس تحصیلی خود را انتخاب نموده و بعد از تحصیل به شخص فرصت کاریابی داده شده و بعد از مشغول شدن به کار میتواند جهت اخذ اقامت اقدام نماید.

خواندن 626 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 مرداد 1398 09:08
Super User

آخرین‌ها از Super User